Dr. Olcay Karaca Kimdir?

1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum, aynı yıl Katip Çelebi Üniversitesi Nöroloji kliniğinde çalışmaya başladım. 1999’da nöroloji uzmanı oldum ve 2014 yılına kadar nöroloji uzmanı olarak doktorluk yaptım. Bu süreçte, nörofizyoloji, nöroradyoloji alanlarında da çalıştım. 1999-2003 yılları arasında grup terapileri ve psikodrama eğitimi aldım. 10 yıl nöroloji uzmanı olarak çalıştığım Alsancak devlet hastanesindeki görevimden 2015 yılında istifa ederek aktif hekimliği bıraktım. Sonrasında Öğrenme ve öğrenme güçlükleri alanında çalışmaya başladım.

2017 yılında TODİ öğrenme merkezini kurdum. 2018 yılında ‘’DİSLEKSİ, ÖZGÜL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ adlı kitabım Psikonet yayınlarınca yayınlandı. 2019 yılında ‘’todiCOGNİT, disleksi’de bilişsel müdahale uygulamaları’’ ve 2021 yılında todiCİN Okuma geliştirme programlarını tamamladım ve öğretmen eğitimlerine başladım. Bugüne kadar 1000’den fazla öğretmene eğitim verdim. DİSLEKSİ BİLİŞSEL MÜDAHALE UYGULAMALARI kitabım 2022’de, ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ, DİSLEKSİ, DİKKAT EKSİKLİĞİ kitabım 2024’te yayınlandı.

Halen, disleksi ve dikkat eksikliği olan çocukların eğitimi için nörobilim temelli eğitim programları hazırlamakta, bu alanda çalışan öğretmenlere eğitim vermekte ve çalışmalarıma okulTODİ’de çalışmalarıma devam etmekteyim.

Çocuklarımız daha iyi öğrensinler diye çalışıyorum ve ben de onlarla öğrenmeye devam ediyorum.

Çünkü öğrenmek güzeldir.
Chose-img